چاپ        ارسال به دوست

رونمایی از کمباین برنج IHP 2100

مراسم رونمایی از کمباین برداشت برنج و افتتاحیه خط تولید آن


به گزارش روابط عمومی شرکت کمباین سازی ایران، در مراسمی با حضور مسئولان کشوری و استانی از نخستین کمباین برنج ایرانی و افتتاح خط تولید کمباین برنج مدل IHP 2100 در شرکت کمباین سازی ایران رونمایی شد.
 در این مراسم مدیر عامل این شرکت، علی اصغر حمیدی فرد بیان کرد: رونمایی از نخستین خط تولید و مونتاژ کمباین مخصوص برداشت برنج کشور در این شرکت در حالی صورت می‌گیرد که تاکنون کمباین‌های برنج مورد نیاز کشور در برداشت برنج به صورت صددرصدی از خارج کشور وارد می‌شد و در اختیار کشاورزان قرار می‌گرفت.

وی افزود: در واقع با توجه به ورود سالانه بیش از هزار دستگاه کمباین برنج و به تبع آن خروج میلیون ها دلار ارز دولتی از کشور، شرکت کمباین سازی ایران درصدد برآمد تا نسبت به طراحی و تولید کمباین برداشت برنج اقدام کند.

مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران با اشاره به واردات کمباین برنج با ارز ۴۲۰۰ تومانی تصریح کرد: با توجه به فراهم شدن امکان تولید این محصول در داخل کشور، ضروری است ارز اختصاص داده شده به واردات کمباین برنج حذف شود، چرا که ادامه این روند، صرفا حمایت از تولیدات وارداتی است.

شرکت کمباین سازی ایران بیش از  نیم قرن در صنعت تولید ماشین آلات کشاورزی فعال است و هم اکنون با ٣62 نفر اشتغال، توانایی تولید و برطرف نمودن نیاز کل کشور در این عرصه را دارد. 


٢١:٥٦ - دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ١١٧    /    تعداد نمایش : ١٧٦١